PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=130508}

Zabójczy numer

Lucky Number Slevin
7,6 84 114
ocen
7,6 10 1 84114
6,7 13
ocen krytyków
Zabójczy numer
powrót do forum filmu Zabójczy numer

Dla mnie ten film to perełka, niby z początku bez fajerwerków, ale z czasem akcja się rozkręca - a zakończenie to istne arcydzieło kinematografii! Ponadto zarówno gra aktorska jak i humor sytuacyjny w tym filmie stoją na bardzo wysokim poziomie. Jak ktoś się nastawia na zwykłą komedię ten się rozczaruje. Nie rozczaruje się ten, co potrafi docenić dobre dialogi, humor sytuacyjny, jak i nieprzewidywalność (bo jeżeli ktoś mi powie, że od początku, lub też połowy filmu wiedział jak film się skończy to nazwę go kłamcą). 10/10. Bez dwóch zdań.

Nie jest to film akcji, nie jest to też komedia w czystym tego słowa znaczeniu, to jest raczej film kryminalny z elementami komedii. Film może się mniej spodobać osobom, które nie potrafią uważnie oglądać filmów (nie przywiązują wagi do szczegółów), takim dla których na ekranie przede wszystkim musi być wartka akcja. Humor też nie podejdzie każdemu, bo jest specyficzny (100% w moim guście:>), ale - niezależnie kto ogląda - nie sposób nie docenić zakończenia, które po prostu GNIECIE.

ocenił(a) film na 4
megoznik

Chyba żartujesz. Tak wymuszonego i na siłę zabawnego filmu dawno nie widziałem. To wszystko o czym piszesz to pozory.

ocenił(a) film na 9
zenek_8

dla mnie film jest bardzo zabawny, być może oglądałeś z kiepskim tłumaczeniem.

ocenił(a) film na 10
pskwarek

to jest mój ulubiony film! żadnego innego filmu nie oglądałam tyle razy co "zabójczy numer", nigdy mi się nie nudzi :)

ocenił(a) film na 10
zenek_8

Jak napisałem. Humor jest specyficzny, widocznie nie w Twoim guście. Inna sprawa, że ocenienie tego filmu na 4 zakrawa na kpinę.

ocenił(a) film na 4
megoznik

Humor nie ma tu nic do rzeczy. Nie lubie jak wciska mi się pozornie ambitne kino pod przykrywką "zakręconej" fabuły i doskonałej obsady. Jeśli ogląda się film uważnie, tak jak piszesz, to niestety jedyne co się dostrzega to masa zabiegów mająca zakręcić, pokręcić i zamamić prawdziwy obraz.
Ten film, a raczej jego reżyser, jest mistrzem, ale mistrzem robienia z widza idioty.

ocenił(a) film na 10
zenek_8

Strasznie pokrętna argumentacja. Dla mnie kunszt tego filmu przejawia się właśnie tu, gdzie ty widzisz słabość. Nie będę dalej polemizował, bo nie ma o czym - de gustibus non est disputandum. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
zenek_8

ten film nie wciska widzowi żadnych ambicji, jest to porostu świetny film kryminalny z elementami komediowymi dostarczający widzowi rozrywki. Coś pokroju Porachunków czy Przekrętu.

megoznik

Dlaczego niedoceniony? Ma aktualnie ocenę 7.8 - to bardzo wysoko.
Mnie nie wgniótł, ale uważam, że jest po prostu bardzo dobry. Nie dopatrywałbym się w nim jednak jakiejś specjalnej głębi, bo to chyba nie było celem autorów. W innym przypadku zrobiliby raczej studium osobowości bohaterów, a tu raczej skupili się na zakręceniu fabuły w taki sposób, żeby nikt nie wyczaił o co biega do końca filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones